"Laptop dla nauczyciela" z Programem Innowacyjna Szkoła Google

GoCloud Polska jako strategiczny partner Google dla Edukacji oraz koordynator Programu Innowacyjna Szkoła Google bierze udział jako sprzedawca w Programie "Laptop dla Nauczyciela".  Dla uczestników Innowacyjnej Szkoły Google mamy przygotowaną specjalną ofertę zawierającą nie tylko Chromebooki a także dodatkowe korzyści dla szkół i nauczycieli przy zakupie Chromebooków.

Czym jest Program “Laptop dla nauczyciela”?

“Laptop dla Nauczyciela” to nadzorowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Cyfryzacji Program finansujący zakup komputerów przenośnych. Dotyczy on  nauczycieli, wychowawców i innym pracowników pedagogicznych pozostających w stosunku pracy na dzień 30 września 2023 r. w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz w publicznych szkołach artystycznych. Dla uproszczenia nazwijmy wszystkie te placówki “szkołami” a osoby “nauczycielami” 🙂 W skrócie: każdy nauczyciel może nabyć za bon o wartości 2500 zł komputer spełniający określone wymagania minimalne.

Oto kilka ważnych linków:

Ustawy, rozporządzenia, gwarancje - niejedna osoba może się zgubić w zawiłym gąszczu opisów formalnych. Dlatego specjalnie dla Was przedstawiamy najważniejsze informacje w przyjaznej formie.

Jaki laptop wybrać?

Jak w wielu tego typu programach, gdy mamy z góry ustaloną cenę może dochodzić do nadużyć polegających na obniżaniu jakości produktu w obliczu zwiększonego popytu. I jeśli nie wydajemy własnych pieniędzy też często nie przykładamy specjalnej wagi do tego co kupujemy. W tym Programie decyzja leży po stronie nauczyciela i warto zastanowić się jak dobrze wybrać i jaki laptop naprawdę sprawdzi się w edukacji. Poza spełnieniem “wymagań technicznych” wybierzmy komputer, który:

Główne elementy kosztowe tradycyjnego komputera poprzedniej generacji to procesor i system operacyjny. Wiemy jednak dziś, że nie tylko to się liczy i że akurat za te konkretne elementy nie warto przepłacać kosztem innych takich jak chociażby ekran, obudowa czy porty. Dlatego w Rozporządzeniu pojawiły się również laptopy nowej generacji czyli Chromebooki o to je właśnie Wam dziś rekomendujemy.

Dlaczego Chromebook?

Chromebooki wyglądają jak “zwykłe” laptopy, ale są czymś zdecydowanie więcej. Działają pod kontrolą systemu ChromeOS stworzonego przez Google. Zarówno sprzęt jak i system operacyjny zostały przygotowane tak, aby działać bezpieczniej, wydajniej i dłużej. Chromebooki są sprzętem Nr 1 w krajach na świecie m.in. Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Skandynawii i Japonii.

Dlaczego zatem Chromebooki?

Jak wyglądają przykładowe Chromebooki?

Przygotowujemy dla Ciebie najlepsze możliwe konfiguracje Chromebooków.

Jak podejść do zakupu?

Jako GoCloud, strategiczny partner Google dla Edukacji i oficjalny dostawcza sprzętu w Programie “Bon dla nauczyciela”, przygotowujemy dla Was specjalne rekomendacje modeli chromebooków różnych producentów tak, aby nie tylko spełniały minimalne wymagania, ale dawał Wam jeszcze więcej możliwości. I już wkrótce będziemy mogli przedstawić Wam te modele. Ale już dziś zgłoś nam swoje zainteresowanie. Nie jest to jeszcze zamówienie, więc nie musisz się obawiać.